Agroturystyka – Wielkopolska

Błoga cisza przerywana jedynie śpiewem ptaków, wolno płynący czas bez ciągłego pośpiechu – tak może wyglądać udany weekend na łonie natury w agroturystyce w Wielkopolsce. Spichlerz Wąsowo daje Państwu możliwość wypoczynku w jednym z trzech domków w stylu rustykalnym położonych na uboczu malowniczej wsi. Oferujemy noclegi w pokojach o wysokim standardzie z własną łazienką, a do tego możliwość dokupienia wyżywienia. Nasza rustykalna agroturystyka w Wielkopolsce to również idealna opcja na zorganizowanie zielonej szkoły. Serdecznie zapraszamy na udany relaks!

Malownicza agroturystyka – Wielkopolska

Nasza agroturystyka położona jest we wsi Wąsowo znajdującej się w odległości niecałych 50 km od Poznania. Dzięki temu można skutecznie uciec od zgiełku miasta bez konieczności odbywania dalekich podróży. Do dyspozycji gości oddajemy bezpłatny parking – dojazd do nas na pewno nie zajmie długich godzin.

 

Nasze gospodarstwo agroturystyczne jest idealnym rozwiązaniem zarówno na spędzenie spokojnego weekendu, jak i na zorganizowanie zielonej szkoły. Dzieci z pewnością docenią dużą przestrzeń do zabawy. Natomiast dorosłych zachwyci nasz sielski klimat, malownicza okolica oraz możliwość odetchnięcia od powszednich zmartwień. W naszej wielkopolskiej agroturystyce można naprawdę zapomnieć o codzienności!

spichlerz wasowo agroturystyka relaks na łonie natury

Relaks na łonie natury w Wielkopolsce

Wszystkich spragnionych kontaktu z naturą oraz zaznania chwili wytchnienia od codziennych trudów, w otoczeniu prawdziwej wielkopolskiej wsi, zapraszamy do Spichlerza Wąsowo. Spichlerz położony jest niespełna kilometr od Pałacu Wąsowo. Okolica zachęca do skorzystania z turystycznych aktywności. Pobliski park, drogi wśród pól i starych jabłoni, a także liczne atrakcje regionalne, nie pozwalają na nudę. Agroturystyka w Wąsowie to świetny pomysł na wakacje czy weekend z rodziną!

Agroturystyka – weekend pod Poznaniem w pięknej okolicy

W naszym gospodarstwie agroturystycznym można poczuć się jak w niewielkiej wsi sprzed lat. Znajdują się w niej 3 domki – Rybaka, Garncarza i Bartnika, a każdy z nich otoczony jest uroczym ogrodem. Łącznie do dyspozycji gości oddajemy 12 dwuosobowych pokoi – każdy z własną łazienką. Wszystkie zostały urządzone w klimacie wielkopolskiej wsi, co pozwoli Państwu powrócić na chwilę do dawnych lat. Wystarczy wyjść do ogrodu, aby poczuć wyjątkową bliskość natury i nasycić oczy niesamowitym pięknem sielskiej wsi.

Noclegi w rustykalnym klimacie

Wielbiciele rustykalnych klimatów z pewnością docenią nasze miejsce noclegowe, jakim jest Spichlerz Wąsowo. To kompleks trzech domków – Rybaka, Garncarza i Bartnika, w których do dyspozycji gości udostępniamy 12 pokoi dwuosobowych z łazienkami. Wszystko w prawdziwie sielskim klimacie wielkopolskiej wsi, w której możesz poczuć ducha poprzedniej epoki.


Jeśli marzy Ci się, aby wyjść porankiem na ogród i podziwiać wiejskie piękno przyrody i słuchać śpiewu ptaków, to zdecydowanie wielkopolskie gospodarstwo w Spichlerzu Wąsowo jest dla Ciebie. Przyjedź i zaznaj spokoju. 

Domek rustykalny w Wielkopolsce Agroturystyka Spichlerz Wąsowo

Agroturystyka w Wielkopolsce z wyżywieniem

Nasza agroturystyka koło Poznania oferuje nie tylko wyjątkowe miejsce do spędzenia wolnego czasu – serwujemy również smakowite jedzenie, któremu trudno się oprzeć. Jeśli zdecydujecie się Państwo na pakiet z wyżywieniem, możemy zaoferować posiłki stworzone zgodnie z ideą slow food – produkty do ich sporządzenia pozyskujemy od lokalnych dostawców (dzięki czemu ograniczamy transport), a część z nich (wiele warzyw i ziół) pochodzi z naszych własnych upraw. Rosnące w naszej agroturystyce rośliny można podejrzeć w zagrodzie. Nie stronimy także od wykorzystywania grzybów z pobliskiego lasu. Dzięki temu wszystkie nasze potrawy są zdrowe i przede wszystkim wyśmienite. Choć serwujemy tradycyjne, polskie dania, dokładamy do nich nutkę nowoczesności – gwarantujemy, że zasmakują każdemu!

Pakiety pobytowe

(dostępne od niedzieli do czwartku)

 • AGRO PAKIET HB (z wyżywieniem) 625 zł/2 os

  • • 2 noclegi w 2 os pokoju urządzonym w klimacie wielkopolskiej wsi
  • • 2 śniadania*
  • • 2 obiadokolacje*
  • • korzystanie z rozległego terenu idealnego do pieszych wędrówek oraz wycieczek rowerowych
  • • miejsce na grilla lub ognisko
  • • parking

Zniżka dla dzieci poniżej 14 roku życia – 20 %

*posiłki w formie cateringu lub serwowane w pałacu

 • AGRO PAKIET (bez wyżywienia) 299 zł/2 os

  • • 2 noclegi dla 2 osób w stylowym pokoju w klimacie prawdziwej wielkopolskiej wsi
  • • korzystanie z rozległego terenu idealnego do pieszych wędrówek oraz wycieczek rowerowych
  • • miejsce na grilla lub ognisko
  • • parking

Zniżka dla dzieci poniżej 14 roku życia – 20 %

Agroturystyka w Wielkopolsce – wiele atrakcji dla każdego

Spichlerz Wąsowo to miejsce, które nie tylko daje możliwość spędzenia czasu na łonie natury, lecz również oferuje szereg innych atrakcji. Na terenie Spichlerza można spotkać nasze zwierzęta domowe, natomiast na terenie Pałacu Wąsowo czeka na Państwa jeszcze więcej atrakcji. Można tam skorzystać z wypożyczalni sprzętu sportowego – zaopatrzyć się w rower lub kijki do nordic walking i udać się na ciekawą wycieczkę na łono natury. Aby lepiej zorientować się w okolicznych atrakcjach, polecamy zapoznać się z informatorami i mapami dostępnymi w naszej bibliotece. Znajduje się tam również wiele ciekawych gier planszowych.

 

W Pałacu Wąsowo czeka na Państwa także strefa SPA wyposażona w basen, saunę suchą i saunę parową, gdzie można świetnie się zrelaksować. Dla miłośników aktywnego spędzania czasu proponujemy natomiast pole do mini golfa oraz przejażdżki konne. Istnieje również możliwość przejażdżki bryczką. W ten sposób każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, dzięki czemu pobyt w Spichlerzu Wąsowo będzie jeszcze bardziej udany!

spichlerz wasowo agroturystyka atrakcje

Atrakcje w wielkopolskiej agroturystyce

 • zwierzęta mieszkające na terenie Spichlerza
 • wypożyczalni sprzętu sportowego (rowery, kijki do nordic walking)*
 • dostęp do strefy SPA ( basen, sauna sucha, sauna parowa )*
 • pole do mini golfa*
 • biblioteka gier, informatory i mapy*
 • możliwość jazdy konnej lub przejazdu bryczką w zaprzyjaźnionej stajni*

*atrakcje dostępne na terenie Pałacu Wąsowo

Agroturystyka ze zwierzętami, Wielkopolska – idealna na zieloną szkołę

Coraz więcej nauczycieli decyduje się na organizację wyjazdów (tzw. zielonych szkół) w gospodarstwach agroturystycznych. To doskonały sposób, aby pokazać dzieciom, jak wygląda prawdziwa, polska wieś, ale gospodarstwa agroturystyczne także idealna okazja, aby zaczerpnęły świeżego powietrza i nieco się wyciszyły. Wśród gospodarstw agroturystycznych w Wielkopolsce dużą popularnością cieszą się te, w których dzieci mają dodatkowo kontakt ze zwierzętami – i tak właśnie jest w naszym Spichlerzu Wąsowo! Wystarczy wyjść z domku, aby już po chwili móc dotknąć miękkiej sierści naszych zwierząt i poczuć ich ciepło. W ten sposób dzieci mogą na kilka dni oderwać się od codzienności w mieście i poczuć tak, jak ich rówieśnicy sprzed wielu lat.

 

Nasza agroturystyka wielkopolska ze zwierzętami to miejsce kameralne, odpowiednie na organizację wyjazdu dla kilkudziesięciu osób. Choć dysponujemy dwunastoma dwuosobowymi pokojami, możemy w nich umieścić dostawki, dzięki czemu możliwości noclegowe znacznie się zwiększą. Z powodzeniem można u nas zorganizować zarówno zieloną szkołę dla dzieci ze szkół podstawowych, jak i wycieczki dla grup przedszkolnych czy kolonie młodzieżowe. Z naszej agroturystyki można udać się na pieszą wycieczkę do pobliskiego lasu, jak również zorganizować na jej terenie piknik lub grill w plenerze. Natomiast w pobliskim Pałacu Wąsowo najmłodsi będą mogli przejechać się konno lub bryczką. Z pewnością żaden gość nie będzie się u nas nudzić!

Oferta dodatkowa

Oprócz pobytów indywidualnych zapraszamy do organizacji na terenie Spichlerza:

 

 • zielonych szkół
 • wycieczek dla grup przedszkolnych
 • kolonii młodzieżowych
spichlerz wasowo agroturystyka oferta dodatkowa

Agroturystyka na weekend w Wielkopolsce – wyjątkowy klimat w każdym pokoju

Wszystkie dostępne w naszej agroturystyce w Wielkopolsce pokoje zostały urządzone tak, aby oddawały wyjątkowy klimat tego miejsca. Dlatego umieściliśmy w nich jasne i ciemne drewno – zarówno na podłogach, jak i na drzwiach, ścianach oraz ramach łóżek. Zadbaliśmy także, aby w każdym pokoju znalazła się spora ilość roślinności oraz dużo ciepłego, relaksującego światła. Próżno szukać u nas minimalistycznych ozdób, typowych dla nowocześnie urządzonych pokoi. W ten sposób każde z wnętrz jest wyjątkowo przytulne i pozwala w pełni zrelaksować się w przyjemnym otoczeniu.

Poznań – agroturystyka w wyjątkowej okolicy

Nasza agroturystyka w okolicach Poznania znajduje się w pobliżu malowniczych, rozległych pól oraz nieopodal klimatycznego lasu. Dzięki temu już wyglądając przez okno pokoju, można poczuć atmosferę idyllicznej wielkopolskiej wsi. W dodatku w odległości niecałego kilometra od Spichlerza Wąsowo znajduje się wyjątkowy zamek w Wąsowie, obecnie znany jako Pałac Wąsowo lub Pałac Hardta. Można tam skorzystać z różnych atrakcji, takich jak przejażdżki konne lub bryczką, a także udać się do strefy SPA.

 

Z pałacu w Wąsowie blisko jest natomiast do urokliwego lasu, który zachęca do wędrówek. Podczas jednej z nich można odkryć np. grobowiec rodziny Hardt (która była właścicielem wspomnianego pałacu), a także Kanał Michorzewski. Kolejne atrakcje w okolicy można poznać dzięki wielu udostępnianym w pałacu informatorom i mapom. Z pewnością każdy odwiedzający znajdzie tam odpowiednie atrakcje dla siebie. Serdecznie zapraszamy do spędzenia wyjątkowego czasu w malowniczej okolicy!

Niezapomniany wypoczynek w gospodarstwie agroturystycznym w Wielkopolsce

W naszej agroturystyce, w której nie tylko cenimy sobie ideę slow life i slow food, ale również stosujemy ją w praktyce. Żywność dobrej jakości, wypoczynek w przyjemnych warunkach, bliski kontakt z naturą i możliwość spędzania czasu z bliskimi na świeżym powietrzu – to właśnie znajdziesz w naszym Spichlerzu. To wszystko w magicznym miejscu pod Poznaniem.

Organizacja pikników

Spotkania na świeżym powietrzu

Grill w plenerze