Spichlerz Wąsowo – kuchnia z ekologicznymi uprawami

W Spichlerzu dbamy o to, by każdy gość na naszej sali otrzymał dania najwyższej jakości – świeże, pięknie podane i o wyjątkowym połączeniu smaków. Właśnie dlatego zależy nam na wysokim standardzie w naszej kuchni, jak i na każdym produkcie, który trafia na talerze. Z myślą o doznaniach smakowych i ekologicznym menu, w Spichlerzu Wąsowo stworzyliśmy zagrodę. To miejsce, w którym rosną nasze owoce, zioła i warzywa – by zagościć na stołach weselnych, urodzinach, bankietach czy wszelkich imprezach okolicznościowych.

Ekologiczne jedzenie – kuchnia w Spichlerzu

Naszym zadaniem jest zapewnienie Państwu dań, których można doświadczyć tylko na ziemi Wąsowa – swojskich stołów pełnych własnych wyrobów, smaków „jak w babcinej kuchni”, świeżych deserów owocowych czy wyszukanych potraw, które pozostaną w pamięci na długo. Zależy nam jednak i na tym, by jednocześnie prowadzić ekokuchnię. Jak to robimy?
  • Ograniczamy transport produktów, kupując od lokalnych dostawców – a zarazem sprawdzonych, którzy zapewniają nam najwyższą jakość towaru.
  • Wykorzystujemy zdrową żywność z ogrodu – zagroda w Spichlerzu Wąsowo pełna jest warzyw, ziół i sezonowych owoców, które pielęgnujemy każdego dnia. Nie ma nic lepszego od aromatu świeżo zebranej mięty!
  • Samodzielnie zbieramy grzyby z okolicznych lasów – wąsowska ziemia bogata jest w to, co najpyszniejsze – w Spichlerzu zdajemy sobie z tego sprawę. Nasz personel wie, gdzie wybierać się na grzybobranie i co roku oferujemy naszym gościom najpyszniejsze okazy prawdziwków czy podgrzybków!
  • Wykorzystujemy miód z własnych pasiek – znacznie zdrowszą i smaczniejszą alternatywę od tego ze sklepowej półki.
Spichlerz Wąsowo zapewnia więc gastronomię na imprezy okolicznościowe w Wielkopolsce, która oparta jest nie tylko na świeżych warzywach z ogrodu, ale także na prawdziwej kuchni ekologicznej.

Swojskie i ekologiczne jedzenie – kuchnia Spichlerza Wąsowo

Agroturystyka - Eko Zagroda - Wielkopolska

Nasze dania z warzywami z ogrodu to nie tylko wykwintne potrawy. Sielski, rustykalny klimat Wąsowa jest perfekcyjnie uzupełniony tradycyjną, polską kuchnią – idealnym tego przykładem jest nasza oferta stołu wiejskiego. Organizujemy imprezy okolicznościowe blisko Poznania z prawdziwą staropolską, szlachecką czy chłopską biesiadą – łącząc zioła z ogrodu z pysznym mięsiwem pieczonym w całości.

Na naszej zagrodzie zyskują na smaku również nasze wegetariańskie specjały – krem szparagowy czy kaszotto z grzybami. Nie można również zapomnieć o deserach – u nas każda tartaletka na słodkim stole wypełniona jest tym, co naturalne!

1y9a7414

Ekologiczne dania weselne w Wielkopolsce

Spichlerz Wąsowo zapewnia sale pod Poznaniem, w których odbywają się wesela w stylu boho, retro, tradycyjnym czy rustykalnym. Jeśli marzy się Państwu ślub zgodny z naturą i pełen aromatów – zapewnimy kuchnię ze zdrowym jedzeniem prosto z ogródka. Koniecznie musicie Państwo spróbować naszych warzywnych tart bądź carpaccio z pieczonego buraka!

Na prośbę gości zadbamy o właściwą dekorację – na ekologicznym weselu nie może w końcu zabraknąć drewnianych podtalerzy czy polnych kwiatów. A to wszystko okraszone klimatycznymi światłami i rustykalnymi sufitowymi belami z prawdziwego drewna. Posiadamy też własną, spichlerzową pracownię cukierniczą – tam stworzymy dla Państwa każdy tort – również z wykorzystaniem naturalnych produktów.

Zagroda z warzywami i ziołami – Spichlerz Wąsowo koło Poznania

Nasza kuchnia z ekologicznymi uprawami to niejedyna zaleta Wąsowa. Spichlerz wybierany jest na organizację imprez czy wyjazdy wakacyjne również ze względu na swoją lokalizację. Zapewniamy zarówno dania z wykorzystaniem produktów prosto z ogrodu, jak i malowniczą okolicę, gdzie czuć wiejskiego ducha. To właśnie ten niepowtarzalny, sielski klimat sprawia, że wspomnienia z Wąsowa są zupełnie inne niż z każdego miejsca w Poznaniu czy pozostałych dużych miastach. U nas skosztujecie Państwo potraw, podziwiając krajobraz pól i łąk – to sposób na doskonałe wrażenia smakowe przy całkowitym relaksie.

Zagroda w Spichlerzu Wąsowo – ogród pełen ziół, warzyw i owoców

Co znajduje się w naszej zagrodzie? Dbamy o to, by serwować Państwu sezonowe owoce, które zbieramy prosto z drzew i krzewów. To sposób na pełnię smaku, soczystość i prawdziwy aromat – również w naszych deserach. Co więcej, w ramach każdego sezonu oferujemy coś nowego – m.in. truskawki czy maliny. Na bieżąco sadzimy nowe drzewa owocowe czy planujemy kolejny siew.

U nas skosztować można świeżych kabaczków, dyni czy kapusty – to wszystko w towarzystwie mięty lub oregano, które zbieramy tuż przed przyrządzaniem wyjątkowych dań. Ekokuchnia w Spichlerzu Wąsowo to nowe doświadczenia smakowe, o których warto przekonać się choć raz. Każdy powrót do Spichlerza to jednak kolejne smaki – jedyne, co pozostaje takie samo, to wysoki standard naszych potraw.

Wielkopolska kuchnia na imprezy okolicznościowe

Serdecznie zapraszamy do kontaktu! Wystarczy zarezerwować salę na naszej stronie internetowej lub przez telefon. Zadbamy o wszelkie Państwa potrzeby – w tym pyszne, zdrowe i ekologiczne dania.

Warzywa
i zioła

Zdrowe jedzenie

Dbanie o hodowaną żywność