Najlepsze miejsca na wyjazdowe wesele

autor Hotel
0 komentarze
najlepsze miejsca na wyjazdowe wesele

Wyjazdowe wesele to dla wielu osób uroczystość, która wydaje się niezwykle trudna do zorganizowania. Logistyczne zaplanowanie całego przedsięwzięcia rzeczywiście może być trochę skomplikowane, jednak dla zakochanych nie ma rzeczy niemożliwych. Ślub i uroczystości weselne to moment, w którym Para Młoda nie tylko przysięga sobie miłość do grobowej deski, ale także spotyka się z rodziną i przyjaciółmi. Nic dziwnego, że nowożeńcy chcą zorganizować niezapomniane przyjęcie i zagwarantować gościom wyjątkowe wspomnienia. W takim wypadku niektórzy decydują się organizację wesela wyjazdowego. Jak wybrać salę weselną? Jak podejść do organizacji uroczystości? I czy to w ogóle dobry pomysł?

Wesele z dala od miejsca zamieszkania – czy to dobry pomysł?

Organizacja przyjęcia weselnego poza miejscem zamieszkania to dla wielu osób temat z góry skazany na porażkę. Jednak specjaliści od lat działający w branży organizacji wesel stawiają sprawę jasno – wesela wyjazdowe są możliwe! Mimo że proces planowania takiego przedsięwzięcia nieco różni się od planowania tradycyjnego wesela, to jednak w dzisiejszych czasach można w miarę łatwo zorganizować wesele wyjazdowe.

Jeśli Parze Młodej zależy na konkretnym miejscu, w którym chcieliby wziąć ślub i wyprawić wesele, a jest ono położone daleko od miejsca zamieszkania, to warto pomyśleć o weselu wyjazdowym. Praca włożona w logistyczne rozplanowanie transportów, noclegów i samej uroczystości zwróci się z nawiązką w postaci niezwykłych wspomnień, pięknych zdjęć i uśmiechów nowożeńców oraz gości weselnych.

Wesele wyjazdowe to świetny pomysł dla pasjonatów, którzy rozpoczęli swoją wspólną drogę, poznając się np. w górach. Wspólne hobby przerodziło się w miłość. Skorzystanie z sali weselnej położonej u podnóża góry będzie idealnym zwieńczeniem tej miłosnej historii. A może po prostu podoba Wam się dom weselny, który znajduje się w innym regionie? Niezależnie od motywacji, jeśli Para Młoda chce zorganizować ślub i wesele wyjazdowe, nie pozostaje nic innego, jak tylko działać!

Jak zorganizować wesele wyjazdowe?

Decydując się na wyjazdową zabawę weselną, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, które mają wpływ na logistyczne ułożenie całej uroczystości. Mimo licznych aspektów, których trzeba dopilnować, warto podjąć się organizacji wesela wyjazdowego. Niezależnie od tego, czy jest to kameralny ślub cywilny, czy większy ślub kościelny, odpowiednie zaplanowanie i dopięcie wszystkiego na ostatni guzik jest niezwykle ważne. Jak zatem zorganizować taką uroczystość?

 • Znajdź miejsce

Wybór odpowiedniego miejsca to najważniejsza kwestia. Jeśli wesele odbywa się poza miejscem zamieszkania, warto na początek zająć się zaplanowaniem dojazdów i noclegów. Jednak, aby przejść do tych etapów, należy zarezerwować dom weselny lub salę weselną. W miejscach urokliwych, sielskich, które cieszą się dużą popularnością, może być wymagana rezerwacja nawet dwa-trzy lata w przód. Szczególnie jeśli chodzi o miesiące letnie, znalezienie sali z dostępnym terminem może okazać się wyzwaniem. Jeśli jednak zajmiecie się tym z dużym wyprzedzeniem, z pewnością uda się zapisać konkretną datę w kalendarzu.

 • Lista gości weselnych

Pod tym względem wesele wyjazdowe niewiele różni się od wesela tradycyjnego, wyprawianego w miejscu zamieszkania. Jednak pojawia się tutaj aspekt dodatkowych funduszy, które trzeba przeznaczyć na noclegi i ewentualne dojazdy. Jeśli Wasz budżet nie pozwala na zorganizowanie dużego wesele wyjazdowego, może warto pomyśleć o okrojeniu listy gości i postawieniu na kameralne przyjęcie.

 • Noclegi

To z pewnością jeden z ważniejszych elementów wesela wyjazdowego. Zaproszenia gości na daleki wyjazd i niezapewnienie im noclegów to nietakt, który nie powinien mieć miejsca. Z pewnością wiele osób zrezygnowałoby w takiej sytuacji z uczestnictwa w uroczystości ze względów finansowych. Zazwyczaj sale weselne oferują pokoje, w których mogą przenocować zaproszeni goście weselni. Jeśli jednak wybrany przez Was obiekt weselny nie posiada takiej możliwości, warto wziąć pod uwagę okoliczne hotele i pensjonaty.

 • Dojazd

Organizując ślub wyjazdowy, pamiętajcie o tym, że sala weselna znajduje się w znacznej odległości od miejsca zamieszkania Waszych bliskich. Warto więc pomyśleć o transporcie, dla osób, które mogą mieć problem z dotarciem. Z pewnością część gości będzie wolała zapewnić sobie dojazd we własnym zakresie, aby mieć większą niezależność, jednak obowiązkiem Par Młodych jest także zorganizowanie transportów dla tych, który np. nie mają samochodów. Dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie busów lub autobusu, który dowiezie wszystkie babcie, ciocie, dziadków i wujków.

Urządzamy wesele wyjazdowe! Jakie są najlepsze lokalizacje na wesele za miastem?

Pary Młode, które na co dzień mieszkają w mieście, w wielu przypadkach chcą przeżyć dzień ślubu na łonie natury. Niezwykle popularne są śluby i wesela w stylu rustykalnym, który nawiązuje do tradycji wiejskich, sielankowych. Taki typ uroczystości można zorganizować także w zamkach, pałacach lub na świeżym powietrzu. Możliwości jest naprawdę dużo. Gdzie szukać wyjątkowych miejsc na wesele wyjazdowe?

 • Góry

Polskie góry to miejsce przepełnione niepowtarzalnym pięknem i dzikością natury. Wiele Par Młodych decyduje się na organizację ślubu i wesela właśnie w salach, które znajdują się w bliskim sąsiedztwie gór. Niektóre obiekty cechują się niezwykłym widokiem na pasma górskie, inne natomiast znajdują się u podnóża wysokich szczytów. Góry to także świetna opcja na zimowe wesele.

 • Plaża

Znaczna część panien młodych marzy o tym, by zorganizować wesele na plaży. Zwiewne stylizacje, niewymuszony luz i niezwykłe krajobrazy. Polskie morze ma w sobie urok i mimo że nasze plaże się są podobne do tych egzotycznych, to jednak złożenie sobie przysięgi nad Bałtykiem i wyprawienie wesela w jednym z nadmorskich hoteli (najlepiej z widokiem na morze) to niezapomniane przeżycie.

 • Pałace i zamki

Wielkie wesela najczęściej wyprawiane są także w pałacach i zamkach. Dlaczego? Ponieważ te obiekty mają odpowiednio duże sale. Organizacja wesela w zamkowych lub pałacowych wnętrzach to jeden z ciekawszych pomysłów na wyjazdowe wesele za miastem. Bez wątpienia ślub połączony z hucznym weselem na zamku lub w pałacu to wręcz bajkowe rozwiązanie.

 • Spichlerz Wąsowo

Nasz Spichlerz Wąsowo również możemy zaliczyć do lokalizacji, które warto wziąć pod uwagę w przypadku planowania wesela wyjazdowego – wiejska atmosfera ma oryginalny urok! Unikalny charakter naszych sal – Sali Wiatrak i Sali Spichlerz, idealnie wpasowuje się w industrialno-rustykalny styl, który w trendach ślubnych panuje nieprzerwanie już od kilku sezonów. Wesela wyjazdowe to duże przedsięwzięcie, jednak zapewniamy, że impreza w wiejskim otoczeniu, w Spichlerzu Wąsowo, długo zagości zarówno w Waszych wspomnieniach, jak i jak we wspomnieniach Waszych gości. Zapraszamy do kontaktu – pomożemy Wam zaplanować ten wspaniały dzień!

FAQ:

 1. Czy wyjazdowe wesele to dobry pomysł?

Wesele wyjazdowe to dobra opcja dla osób, które chcą, aby ich uroczystość odznaczała się wyjątkowym charakterem i klimatem. To także świetna opcja dla osób, które mają swoje pasje np. chodzenie po górach, które chcą wyszczególnić w tym wyjątkowym dniu.

 1. Na co zwrócić uwagę organizując wyjazdowe wesele?

Organizując wesele poza miejscem zamieszkania, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów organizacyjnych, takich jak:

 • miejsce wesela,
 • dojazd dla gości,
 • noclegi dla gości,
 • odpowiednio dobrana lista gości.
 1. Gdzie zorganizować wyjazdowe wesele?

Wybór miejsca, które świetnie sprawdzi się w przypadku wyjazdowego wesele to trudna decyzja. Największą popularnością cieszą się lokalizacje, w których można zorganizować rustykalny, sielankowy ślub, takie jak:

 • góry,
 • plaża,
 • pałace i zamki,
 • sale weselne poza miastem w klimacie rustykalnym, wiejskim.

Może Ci się spodobać