Nocleg dla gości weselnych – organizacja, koszty, powiadomienia

autor Hotel
0 komentarze
Nocleg dla gości weselnych cena

Wesele to czas zabawy i wspólnego świętowania. Warto pamiętać o tym, że celebrowanie powinno być komfortowe dla każdego z zaproszonych gości weselnych. Istotną kwestią jest na przykład zamówienie pokoi hotelowych bądź innej formy noclegu. Jak zorganizować wesele z noclegiem i ile właściwie kosztuje przedsięwzięcie?

Noclegi gości weselnych – czy są konieczne?

Zorganizowanie przyjęcia weselnego jest nie lada wyzwaniem. Przyjęcie weselne wymaga dopracowania wielu szczegółów. Znalezienie sali weselnej, przystrojenie jej, wynajęcie muzyków, fotografa, kamerzysty… Lista jest naprawdę długa! Dodać do niej możemy również nocleg dla gości weselnych. Miejsce do spania oraz odpoczynku pomiędzy kolejnymi etapami weselnej zabawy jest bardzo ważne; zapewnia komfort i sprawia, że każdy gość weselny czuje się zaopiekowany.

Nocleg dla gości weselnych nie jest konieczny wtedy, gdy wesele odbywa się w tej samej miejscowości lub jego niedalekiej odległości. Dobrze byłoby jednak zapewnić transport, by każdy z gości weselnych mógł punktualnie trafić na przyjęcie weselne. Kiedy jako para młoda zapewniamy nocleg dla członków rodziny i pozostałych gości?

Nocleg dla gości weselnych – kiedy jest wskazany?

Możliwość noclegu należy zapewnić w określonych przez weselny savoir-vivre sytuacjach. Ulokowanie gości weselnych w hotelu konieczne jest, gdy:

  • dojazd do sali weselnej jest dość długi,
  • goście weselni przybywają z daleka,
  • sala weselna położona jest dalej, niż miejsce zamieszkania większości zaproszonych osób.

Warto jeszcze dodać, że jeśli sala weselna znajduje się w bardzo dalekiej odległości, to dobrze byłoby zapewnić nocleg dla gości weselnych na dwie noce – jedną przed uroczystością weselną, drugą po przyjęciu weselnym. Dzięki temu goście będą mogli przygotować się do wesela w komfortowych warunkach, jak również zostać na dzień poprawin.

Przyjęcie weselne a nocleg – organizacja

Kwestię noclegu warto ustalić dużo wcześniej. W wielu przypadkach zostawienie swoich gości weselnych z problemem noclegu całkiem samych jest niedopuszczalne. Znalezienie zakwaterowania blisko sali weselnej może być skomplikowane – zwłaszcza jeśli postanowimy załatwiać sprawy na ostatnią chwilę. Samo organizowanie przyjęcia weselnego może być mocno stresujące; nie warto zatem dokładać sobie zmartwień!

Wspomnieliśmy już o tym, że nocleg dla gości weselnych powinien być zapewniony wówczas, gdy sala weselna znajduje się dość daleko od miejsca zamieszkania członków rodziny oraz innych gości. Ulokowanie sali weselnej w środku miasta sprawia, że organizacja noclegu nie jest wcale konieczna. Takie rozwiązanie będzie lepsze dla pary młodej, która ma ograniczony budżet. Jeśli goście sami chcą spać w hotelu, wówczas powinni zorganizować nocleg we własnym zakresie.

Nocleg obok sali weselnej, czyli kompleksowy obiekt

Popularnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcieliby zapewnić nocleg dla gości weselnych, jest zaaranżowanie wesela w obiekcie wypoczynkowym z hotelem. Szczególnie sprawdza się wybranie bazy noclegowej, która ulokowana jest w malowniczej i spokojnej okolicy. Pozwoli to nie tylko zorganizować wesele swoich marzeń, ale zapewni również naszym gościom komfort i wygodę. Obiekty takie samodzielnie zajmują się dekorowaniem sali weselnej, ulokowaniem członków rodziny oraz innych gości weselnych wewnątrz przestronnych apartamentów hotelowych.

Wesele w Poznaniu można na przykład zorganizować w Spichlerzu Wąsowo. To ogromna przestrzeń, która umożliwi zabawę weselną w licznym gronie. Miejsce wesela znajduje się w niedalekiej odległości od Poznania, zatem dojazd na salę weselną nie będzie skomplikowany.

Nocleg dla gości w miejscu wesela to również możliwość wyprawienia wspólnego śniadania na terenie obiektu. Organizowanie przyjęcia weselnego to także zabawa nazajutrz – zostanie na dzień poprawin jest wręcz wskazane!

Koszty noclegu

Ile kosztuje nocleg dla gości weselnych? Wszystko zależy od tego, jakie miejsce ślubu wybiorą państwo młodzi. Jeśli nie chcemy ograniczać liczby weselników, to najlepszym rozwiązaniem będzie nocleg dla gości w miejscu wesela. Organizacja noclegu w kompleksie, który posiada miejsca do spania na terenie obiektu, będzie znacznie tańszym rozwiązaniem. Dodatkowym plusem jest wspólne śniadanie, podczas którego goście weselni mogą porozmawiać o minionej imprezie i spędzić razem czas. 

Wesele z noclegiem – kto płaci za gości?

Zdarza się, że organizacja ślubu jest już tak poważnym wydatkiem, że nie jesteśmy w stanie zapewnić noclegu dla gości weselnych. Co w takiej sytuacji zrobić? Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, by brak noclegu zakomunikować gościom odpowiednio wcześniej, a nie na przykład w dniu ślubu.

Najlepszym rozwiązaniem jest zawarcie konkretnej informacji na zaproszeniu. Możemy również dodać do tego mapkę, na której będą zaznaczone hotele oraz miejsca noclegowe z okolicy. Jeśli nie możemy zapewnić tego udogodnienia, wówczas należy przynajmniej ułatwić nocleg dla gości weselnych.

Warto jeszcze dodać, że nocleg dla gości weselnych – jeśli jest w ogóle przewidziany, może być również opłacony w całości przez zaproszone osoby. Jeśli nocleg jest w miejscu wesela, wystarczy poinformować o tym gości weselnych. Konieczne jest wtedy potwierdzenie przybycia do określonego terminu, dzięki czemu para młoda będzie mogła sprawdzić dostępne pokoje i zarezerwować je odpowiednio wcześniej. Koszty noclegu nie są już po stronie organizatorów wesela, a goście mogą nieco pomóc parze młodej.

Kwestie techniczne

Jeśli zaproszeni goście nie poszukują noclegu na własną rękę, a miejsca noclegowe są w tym samym obiekcie, w której mamy salę weselną, wówczas koszty noclegu znacznie maleją. Warto jednak pamiętać o tym, by konkretnie określić liczbę gości. Zaproszonych należy poinformować również o tym, kiedy rozpoczyna się doba hotelowa oraz jakie są godziny zameldowania. Zabawa w licznym gronie będzie doskonałą formą celebracji tak wyjątkowego dnia; warto zatem zapewnić nocleg dla gości weselnych, by bawili się oni przednio przez całą noc i mieli możliwość regeneracji.

FAQ:

  1. Czy należy zapewnić noclegi dla swoich gości weselnych?

Wszystko zależy od okoliczności oraz budżetu; decyduje o tym sama para młoda.

  1. Kto pokrywa koszty noclegu – młoda para czy goście?

Konieczność opłaty za nocleg nie zawsze leży po stronie pary młodej; w wielu sytuacjach goście decydują się sami zapłacić za miejsce do spania niedaleko sali weselnej.

  1. O czym należy poinformować gości, którzy mają nocleg w hotelu?

Jeśli zapewniamy nocleg gościom, to para młoda powinna przekazać informacje o tym, kiedy zaczyna się doba hotelowa oraz jakie są godziny zameldowania w obiekcie. 

Może Ci się spodobać