Ile kosztuje dekoracja sali weselnej?

autor Hotel
0 komentarze
ile kosztuje dekoracja sali weselnej w 2023

Planujesz ślub i wesele? W takim razie nie ominie Cię kompleksowa dekoracja sali weselnej! Żeby jednak to zaplanować, koniecznie ustal swój budżet. Pozwoli to na określenie, jakie dekoracje ślubne możesz wybrać. Porównanie cen dekoracji i ozdób na wesele może pomóc Ci w dokonaniu najlepszego wyboru. Jakie są przybliżone koszty aranżacji sali weselnej? Oferty i koszty dekoracji sali weselnej zależy od wielu czynników – sprawdź jakich!

Cena dekoracji sali weselnej, czyli ile kosztują dekoracje ślubne?

Dekorowanie sali weselnej może być sporym wydatkiem. Wspomnieliśmy już o tym, że jeśli chcemy zainwestować w modne rozwiązania, to musimy najpierw określić i rozpisać cały swój budżet. Ceny dekoracji i aranżacji sali weselnej w roku zależą w dużej mierze od tego, jakie elementy będą nas interesować najbardziej. Warto przy tym dodać, że dekoracje ślubne mogą stanowić nawet połowę wszystkich wydatków. Wszystko zależy jednak od tego, jakie właściwie gatunki kwiatów i roślin dana osoba będzie chciała mieć. 

Istotną kwestią jest także pora roku, w której Para Młoda bierze ślub. Dekoracja sali weselnej często zależy od tego, jakie kwiatowe kompozycje można stworzyć, biorąc pod uwagę rośliny, jakie kwitną w danym czasie. Orientacyjne koszty dekorowania sali weselnej zależą również od tego, jaką salę weselną mamy do dyspozycji. Mowa tu o specyfice miejsca, ale również konkretnej liczbie gości weselnych. Koszt ozdób i dekoracji na wesele zależy też od wielkości sali weselnej. Ceny mogą różnić się także w zależności od wybranego przez zainteresowanych stylu, wielkości miasta, w którym bierze się wesele, a także miesiąca uroczystości ślubnej.

Najpiękniejsze dekoracje sali weselnej – jakie są ceny dekoracji i ozdób na wesele?

Cena dekoracji sali weselnej zależna jest również od wyboru firmy, która podejmuje się tego wyzwania. Statystycznie wynika jednak, że sam koszt dekoracji kościoła to przynajmniej pięćset złotych. Dekorowanie kościoła w bogatszej aranżacji może kosztować nas nawet do czterech tysięcy złotych – zwłaszcza jeśli dekoracje kwiatowe tworzone są z naturalnych materiałów. Dekorowanie kościoła to aspekt, na którym można nieco zaoszczędzić. Wybór urokliwej kaplicy sam w sobie nada uroczystości ślubnej odpowiedni klimat. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skupienie się na przestrzeni, jaką jest sala weselna.

Ile trzeba zapłacić za dekorację sali weselnej? Przykładowe ceny wahają się od tysiąca do nawet dziesięciu tysięcy złotych! Sala weselna powinna zawierać również dekoracje świetlne, które w dużej mierze odpowiadają za przytulny i romantyczny klimat. Dekoracje sali weselnej pod kątem odpowiedniego oświetlenia zależą bezpośrednio od indywidualnej wizji każdego klienta. Przykładowo, dekoracje sali obejmujące wynajęcie podświetlanego napisu LOVE, może nas kosztować od trzystu do nawet tysiąca dwustu złotych. Niektóre sale samodzielnie wynajmują takie napisy, zatem nie trzeba ich nigdzie szukać. Podobnie, jak w przypadku innych dekoracji, tak również koszt oświetlenia zależy od wielkości sali, a także ilości zakupionych dodatków.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, ile trzeba zapłacić za dekorację sali weselnej. Dekoracje ślubne dostępne są bowiem w różnych cenach, przez co określenie jednoznacznego kosztu jest w wielu przypadkach niemożliwe. Aktualne ceny dekoracji i ozdób na wesele zależą też od ilości gości – kwestia tego, ile właściwie kwiatów czy innych ozdób zamawiamy w danym sklepie, ma kluczowe znaczenie w kontekście ustalenia cen detalicznych.

Kompleksowa dekoracja sali weselnej – nasze pomysły

Cena dekoracji sali weselnej znacząco przekracza Twój budżet? Na szczęście są na to sprawdzone rozwiązania. Jednym z nich jest wypożyczenie dekoracji ślubnej. Jeśli wiesz już, ile kosztuje dekoracja sali weselnej, to na pewno łatwo dostrzeżesz, że wypożyczenie poszczególnych elementów, to korzystniejsze rozwiązanie cenowe.

Ile kosztuje dekoracja sali weselnej? Cenę za dekorowanie kościoła oraz sali weselnej możemy znacząco zmniejszyć poprzez samodzielne wykonanie przynajmniej niektórych dekoracji samodzielnie. Dobrą wiadomością dla osób, które chcą zaoszczędzić, jest także fakt, że obecnie panuje minimalizm w dekoracjach ślubnych. Nie trzeba więc iść w ilość, ale w jakość, co pozwoli nam ograniczyć wydatki na dekoracje sali.

Jakie dekoracje będą odpowiednie na dzień ślubu? Nie można zapomnieć przede wszystkim o kwiatach. Dobrym rozwiązaniem jest bazowanie na sezonowości. Polne kwiaty doskonale sprawdzą się w przypadku wesela w stylu rustykalnym. Takie rozwiązanie jest nie tylko tanie, ale również łatwo dostępne dla każdego. Wyjątkowy dzień w stylu glamour także może być upiększony kwiatami z ogródka. Jeśli nasze wesele odbywa się latem, to najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w takie kwiaty, jak piwonie, lilie, lewkonie czy frezje. Nie może zabraknąć również klasycznych róż, które nadadzą przyjęciu wyjątkowego klimatu. Sposobem na oszczędzenie na dekoracji sali weselnej jest także korzystanie z usług lokalnych dostawców lub polecanych dekoratorów przez Sale weselne – wtedy mamy też gwarancję jakości; klasyczne, sieciowe kwiaciarnie mogą znacząco windować ceny w sezonie weselnym.

Dekoracje sali weselnej – co zamiast kwiatów?

Jeśli chcemy zrezygnować z kwiatów, na przykład z uwagi na ograniczony budżet, to można skorzystać także z innych dekoracji. W takiej sytuacji można postawić na rozwiązania DIY, które sprawią, że stoły weselne będą prezentowały się wyjątkowo. Co zrobić, by takie dekoracje ślubne zachwycały? Podpowiadamy!

Jeśli interesuje Cię rustykalne przyjęcie, to interesującym rozwiązaniem będzie na przykład wykonanie świeczników ze słoików lub szklanych butelek. Dobrze sprawdzą się też podwieszane pod sufitem dekoracje – na przykład makramy czy łapacze snów. Można korzystać przy tym z nieco niestandardowych materiałów, takie jak wstążka aksamitna czy szyfonowa. Ich nieregularne brzegi będą prezentowały się bardzo oryginalnie. Dodatki takie można wykorzystać również do upiększania stołów, krzeseł oraz przygotowanych wcześniej świeczników.

Co jeszcze? Para Młoda może samodzielnie przygotować papierowe girlandy oraz proporczyki, które także wpasują się w styl rustykalny, a co ważniejsze – przykują także wzrok wszystkich gości. Przygotowując tego typu dekoracje sali, należy pamiętać o tym, by poszczególne elementy współgrały ze sobą. Jeśli postawimy na eleganckie przyjęcie ślubne, to papierowe dodatki nie będą najkorzystniejszym wyborem. Dobranie wariantów kolorystycznych, a także wzorów poszczególnych dodatków do tego, jak wygląda nie tylko sala weselna, ale również suknia ślubna, jest kluczowa. Pasujące do siebie elementy sprawią, że osiągnięcie zachwycającego efektu będzie na wyciągnięcie ręki!

A więc to, ile kosztuje dekoracja sali weselnej bądź ile kosztuje dekorowanie kościoła, zależy wyłącznie od inicjatywy Twojej i bliskich. Wystarczy nieco pobudzić wyobraźnię, by stworzyć wcale niewymagające zaawansowanych umiejętności plastycznych dodatki – prezentujące się na weselnym stole wyjątkowo.

FAQ:

  1. Ile kosztuje dekorowanie kościoła?

Koszty dekorowania zależą od tego, jak dużo dekoracji potrzebujemy. Cena waha się przeważnie od pięciuset do nawet tysiąca złotych.

  1. Jak zaoszczędzić na dekoracjach weselnych?

Dobrym rozwiązaniem na to, jak uszczuplić budżet przeznaczony na dekorowanie sali, jest samodzielne wykonanie niektórych ozdób. Przygotowanie ich nie wymaga wcale specjalistycznych umiejętności.

  1. Jakie dekoracje sali weselnej w przypadku stylu rustykalnego będą odpowiednie?

Warto postawić chociażby na bukiety z polnych kwiatów. Odpowiednie będą także papierowe dekoracje, które można łatwo stworzyć samemu.

Może Ci się spodobać