Wesele w stylu folkowym. Czym jest folk w sali weselnej?

autor Hotel
0 komentarze
wesele w stylu folk

Wesele w stylu folk cieszy się coraz większą popularnością wśród nowożeńców i nie ma w tym nic dziwnego. Sielankowy klimat, często malownicza sceneria, tworzą wspaniałą atmosferę, która sprawia, że przyjęcie na zawsze pozostaje w pamięci. Jednak warto dopiąć wszystko na ostatni guzik i poświęcić czas na przygotowania. Jak zorganizować wesele w stylu folkowym i na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Wesele w stylu folk – czym się wyróżnia?

Większość Par Młodych jeszcze przed organizacją wesela doskonale wie, w którym kierunku chce podążać. Bardzo często pomysł na aranżację rodzi się wcześniej w głowie, a planowanie przyjęcia ma na celu spełnienie tej wizji. Styl folkowy jest jedną z inspiracji, która w ostatnim czasie cieszy się dużym zainteresowaniem. Głównie ze względu na odejście od nadmiernego konsumpcjonizmu i działanie w trosce o dobro naszej planety. Wesele folkowe to ukłon w stronę natury. Przyjęcie w tym stylu wzoruje się na tradycji ludowej znanej od lat.

Kolorowy zawrót głowy – tak pokrótce można opisać definicję stylu folk. Podczas zabawy można zaobserwować prawdziwą eksplozję barw, od których trudno oderwać wzrok. To znakomite tło do wspólnego biesiadowania, szczególnie gdy przyjęcie zostanie uzupełnione ludowymi przyśpiewkami, które z pewnością urozmaicą weselny repertuar muzyczny.

Folkowe wesele – dla kogo?

Jeśli planujesz wesele i zastanawiasz się, czy styl folk będzie idealnym motywem przewodnim, to wystarczy, że poznasz jego charakter. Tak naprawdę podczas planowania przyjęcia weselnego warto kierować się przede wszystkim własnym gustem. To przyszli małżonkowie powinni czuć się komfortowo, bawiąc się na własnym weselu w wybranym stylu.

Zatem wesele w stylu folk to idealna propozycja dla wszystkich osób, które uwielbiają kolory, wielobarwne aranżacje, ludowe stroje i tradycyjną kuchnię. Ponadto to doskonały wybór dla par, które potrafią docenić urok i piękno polskiej wsi i obyczajów znanych od lat. To także wymarzony motyw przewodni dla zakochanych, którzy uwielbiają czuć bliskość natury, a przyroda jest dla nich czymś, co mogą podziwiać bez przerwy.

Folk – wesele z tradycyjnymi strojami

Już wiesz, że styl folk nawiązuje do tradycji ludowej, dlatego z pewnością warto o tym również pamiętać podczas wyboru kreacji ślubnej. Jeśli zależy Wam na wprowadzeniu folkowego klimatu bez żadnych ograniczeń, to z pewnością Panna Młoda zamiast księżniczkowej sukni ślubnej w białym kolorze powinien wybrać model w ludowym stylu. Jeśli zabraknie odwagi na taką stylizację, to zawsze można przemycić ciekawe detale, które podkreślą charakterystyczny styl kreacji. Sukienki folkowe warto podkreślić haftowanym paskiem, ozdobnym serdakiem, wykorzystać kolorowe wstążki czy też czerwone korale. Ciekawym uzupełnieniem kreacji może być również wzorzysta chusta zamiast tradycyjnego bolerka zarzuconego na ramionach oraz obuwie inspirowane góralskimi kierpcami. W przypadku fryzury z pewnością główną rolę powinien odgrywać starannie zapleciony warkocz lub luźno upięte włosy. Welon może z powodzeniem zastąpić wianek z kwiatów polnych. Warto, aby pojawiły się one również w ślubnym bukiecie.

wesele w stylu folkowym

Natomiast stylizacja Pana Młodego również powinna nawiązywać do folkowego stylu. Dla odważnych mężczyzn, którzy chcą w pełni oddać się tradycji, idealnym wyborem będzie regionalny strój. W przypadku Panów Młodych, którzy chcą tylko drobnym akcentem nawiązać do motywu przewodniego wesela, znakomitą propozycją będzie kolorowy krawat bądź mucha, a także pas ludowy. Koszula również może prezentować barwy wzór, a cały strój warto uzupełnić kapeluszem.

Wystrój sali w folkowym stylu – co powinno się w niej znaleźć?

Organizując wesele w stylu folkowym konieczne jest wybranie odpowiedniego miejsca, którego klimat idealnie wpisze się w motyw przewodni. Warto wybrać sale z dekoracjami malowanymi naturą, która jest otwierana na ogród. Dzięki temu przyjęcie będzie mogło odbywać się zarówno wewnątrz, jak i będzie możliwość zabawy na świeżym powietrzu w otoczeniu natury. W sali weselnej powinny dominować kolory – najlepiej postawić na połączenie czerwieni i zieleni, uzupełnionych niebieskim i żółtym odcieniem. Na stołach powinny znaleźć się mocno dekoracyjne obrusy i serwety, a dania warto serwować w pięknej porcelanowej zastawie z florystycznym wzorem.

Oczywiście na weselu folkowym nie może zabraknąć swojskiego jadła. Dekoracja sali weselnej jest ważna, ale nie mniej niż menu. Potrawy powinny nawiązywać do tradycyjnych specjałów, które będą zachwycać podniebienia gości pysznym smakiem i pięknie prezentować się na elementach zastawy stołowej. Ciekawą propozycją będzie również wiejski stół wypełniony po brzegi pysznymi serami i wędlinami.

Dekoracje weselne – folk w postaci elementów ozdobnych

W przypadku wesela folk to nie można zapomnieć o dekoracjach ślubnych. Na stołach warto znaleźć miejsce dla stroików, w których główną rolę będą odgrywać polne kwiaty. Ponadto ciekawym elementem dekoracyjnym na folkowym weselu będą snopki siana czy zboża przewiązane kokardą, ozdoby wykonane z kolorowej bibuły czy zasuszone bukiety i różnego rodzaju girlandy zawieszone na oknach. Warto je uzupełnić zasłonami z ornamentowymi wzorami. Dobrym pomysłem jest również zadbanie o detale, takie jak zaproszenia, bileciki czy etykiety na alkoholowych butelkach, które powinny nawiązywać do dekoracji sali weselnej.

Wesele w stylu folklorystycznym – gdzie zorganizować?

Folkowe wesele warto zorganizować w miejscu, które samo w sobie wyróżnia się sielankowym klimatem. Doskonałym tego przykładem jest Spichlerz Wąsowo zlokalizowany pod Poznaniem. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wszystkie Pary Młode. Przyjęcie może odbyć się w jednej z dwóch sal, częściowo również na patio zlokalizowanym na świeżym powietrzu, na którym można obcować w bliskim otoczeniu z naturą. Zapewniamy wypełnione po brzegi pysznym jedzeniem wiejskie stoły, swojskie wyroby, tradycyjne polskie dania, własnej roboty torty i pieczone w całości mięsiwa. O kuchnię dbają prawdziwi szefowie, którzy doskonale wiedzą, jak powinno wyglądać folkowe menu. Wesele ludowe to Twoje marzenie? Jeśli tak to koniecznie skontaktuj się z nami!

FAQ:

1. Wesele w stylu folk – czym się wyróżnia?

Folkowe wesele powinno wyróżniać się przede wszystkim kolorową kompozycją, urozmaiconą florystycznymi wzorami. Ludowe stroje, tradycyjna kuchnia i możliwość docenienia uroku polskiej wsi to właśnie elementy przyjęcia w takim stylu.

2. Jakie dekoracje powinny znaleźć się na przyjęciu weselnym w stylu ludowym?

W sali weselnej zaaranżowanej w stylu folk na stołach nie powinno zabraknąć bukietów z polnych kwiatów, pięknych naczyń porcelanowych z florystycznym wzorem czy też dekoracyjnych obrusów i serwet nawiązujących do tradycyjnych motywów. Dodatkowo przestrzeń warto urozmaicić suszonymi kwiatami, girlandami, zasłonami z ornamentami czy drobnymi ozdobami wykonanymi z kolorowej bibuły.

3. Wesele folkowe – dla kogo?

Wesele w stylu folk to idealna propozycja dla osób, które uwielbiają kolory, wielobarwne aranżacje, a także lubią tradycyjne specjały, polską kuchnię i potrafią docenić piękno ludowych strojów.

Może Ci się spodobać